Önleyici Yangın Güvenliği bir zorunluluktur.

Ateş ve duman, insanlık tarihinin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, günümüzde  insan yaşamı ve değerli eşyalar için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Dolayısıyla yangın güvenliği, insanlar yan yana yaşamaya başladığından beri değerli bir rol oynamıştır. Hangi teknolojilerin mevcut olduğuna tamamen bağlı olarak çeşitli biçimler almıştır. Çalışkan gece bekçisi, ilk mekanik yangın dedektörlerinde olduğu gibi yangınların yayılmasını önleme amaçlı inşaat yönetmeliklerinde olduğu gibi görevini yerine getirdi.

En üst düzeyde yangın güvenliği.

Bugün önleyici yangın güvenliği görevi, görev için özel olarak geliştirilmiş ve teknolojik olarak geliştirilmiş yangın alarm sistemleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Schrack Seconet'te, üzerlerinde tüm zorlukları aşan yüksek derecede inovasyona sahip yangın alarm sistemleri geliştiriyoruz ve Avusturya ve yurtdışındaki müşterileri on yıllardır en yüksek kalite standartlarına uygun sistemler üreticisi olarak uzmanlığımıza ikna ettik. Sistemlerimiz bizi zaten birçok ülkede pazar lideri haline getirdi.

İnsanlık için geliştirildi.

Schrack Seconet'le dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeye katkıda bulunuyoruz. Yangın alarm sistemlerinin anlaşılması ve kullanımı kolay olması gerekiyor. Sistemlerimiz ve çözümlerimiz insanlar için ve güvenliklerini artırmak için tasarlanmıştır. Güven yaratırlar ve aynı zamanda en yüksek teknolojik seviyededirler. Schrack Seconet ürünleri tamamen güvenilebilir.

Made in Europe

Schrack Seconet yangın alarmı kontrol panelleri son teknolojiyi ve en son bilimsel gelişmeleri  uygulanabilir en son standartlarla birleştirilip Avusturya'da geliştirip, Almanya'da üretildi (Avrupa standartları, itfaiye ve Avrupa belgelendirme kuruluşları testlerinin gereklilikleri yerine getirdi).  Schrack Seconet düzenli olarak teknik üniversiteler, uluslararası gruplar, test ve belgelendirme merkezleri, yangın önleme kurumları ve itfaiye birlikleri ile işbirliği yaparak ürünlerimizin sürekli olarak iyileştirilmesi ve uyarlanması için gerekli gereksinimleri karşılamaktadır.

Gerçek Yedeklilik Sayesinde Çifte Güvenlik

Schrack Seconet donanımsal ve yazılımsal yedeklilikle, sistemin tespit, kontrol, alarm iletme, asansörlerin kontrol edilmesi, yangın bölgelerinin kapatılması ve diğerleri gibi gerekli işleri mümkün olduğunca yerine getirmesini garanti ederek güvenliği arttırır."Hot Stand-By-Operation" ile iki özdeş sistem sürekli çalışır. Sadece mikroişlemci yapısı değil, tüm diğer sistem yapıları, bileşenleri ve parçaları da çifttir.Sistemin aktif bölümünde bir arızanın meydana gelmesi, sistemin otomatik olarak sistemin ikinci tarafına geçmesine ve sistem hatası belirtilmesine neden olur. Algılama, alarmların tetiklenmesi, düz metin gösterimi ve yangın alarmı cihazlarının kontrolü vb. gibi hiçbir işlev etkilenmez.

% 100 Yedeklilik

Bir yangın alarmı kontrol panelinin en önemli işi, yangını mümkün olan en erken zamanda etkin bir şekilde tespit etmektir. Schrack Seconet sistemleri de kendilerini benzersiz bir özellikle ayırıyor -% 100 yedeklilik sunuyorlar. Bu, tüm elektronik elemanların ve bileşenlerin iki kopya halinde bulunduğu, böylece bir arıza meydana geldiğinde bile sistemin tamamen işlevsel kalması anlamına gelir.

Çift donanım yedekliliği

Yangın alarmı kontrol paneli sorunu kendisi için çözer. Ve bunu yaptığını farketmeyeceksin. Sistemin aktif yarısında bir hata meydana gelir gelmez, Integral IP bunu hemen algılar ve dahili olarak kullanıma hazır olan sisteme otomatik olarak geçer. Sistem panelindeki tüm fonksiyonlar tamamen mevcut ve engelsiz kalırken, arıza işletim panelinde gösterilir. Yalnızca tam yedeklilik, sistemin performansını ve istikrarını en üst düzeyde garanti edebilir.

Rakipsizlik ve hataya dayanıklık

Bir sistem ne kadar bağımsız bir şekilde çalışabilirse, güvenlik seviyesi de o kadar yüksek olur. Önleyici yangın güvenliğinde, sisteme ne kadar zekâ eklenebileceği konusu var. Integral IP sisteminde kontrol panelleri, dedektörler ve diğer sistem bileşenleri birlikte “düşünmeyi” sağlar. Sistem ortaklarıyla kesintisiz iletişim sağlamak için her cihaz en iyi bağlantı yollarını seçer. Bu, güvenliği önemli miktarda artırır ve bir sistem arızası riskini önemli ölçüde azaltır.

Sistemin avantajı: geriye dönük uyumluluk.

Bir yangın alarm sistemi etkili olmalı ve iyi performans göstermeli, ancak yapımında da esnek olmalıdır. Mükemmel çözümü sunuyoruz. Tüm sistemler ileri ve geri uyumludur. Bu, Schrack Seconet tarafından geliştirilen ve kurulan bir sistemin tüm teknik bileşenlerinin, farklı parçalar farklı nesillerden olsa bile birbirleriyle iletişim kurabileceği anlamına gelir. Bir sistemin işletmecisi, mevcut bileşenlerini kullanmaya devam ederken, teknolojik ilerlemeye hala katılabilir. Adım adım modernizasyon hızlı ve sorunsuz olarak da mümkündür.

Kullanılabilirlik Mühendisliği 

Verilerin, varlıkların ve işyerlerinin yangınla imha edilmesi, bir şirketin önemli ve hatta tehlike altındaki şirketleri yönetme kabiliyetini bozabilir. Korumak zorunda olduğunuz bina türünden bağımsız olarak, sizin için en uygun çözümü gerçekleştirebiliriz! Hassas üretim alanları, otel endüstrisindeki binalar, büyük üretim alanları ve alışveriş merkezleri gibi sistemler tarafından da başarıyla izlenebilir. Tarihi binaları özellikle estetik çözümler kullanarak koruyoruz.

Birçok teknik yenilik yeni ufuklar açmaktadır.

Bunun arkasındaki teknoloji son teknolojidir, ilke milyonlarca yıldır kanıtlanmıştır. Yangın alarm sistemlerimizin gelişiminde, doğayı rol modelimiz olarak kullanıyoruz. Evrim inanılmaz çözümler geliştirdi ve bir nesilden diğerine optimizasyon potansiyeli ortaya çıktı. Bu şekilde, Integral ailesi de yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde performansı artırıyor. Bütün teknik yenilikleriyle Integral IP, önleyici yangın emniyetinde yeni bir boyuta atılım için bir platformdur.

Bilgi ve nasıl olduğunu bilmek.

Schrack Seconet, on yıllarca bilgi topladı ve önleyici yangın güvenliğindeki araştırma ve geliştirme faaliyetlerinden nasıl geçtiğini biliyor. Araştırma ve geliştirmeye yapılan önemli yatırımlar, ürünlerimizin sadece teknolojik gelişme anlamında en son teknolojiyi yansıtmasını değil, aynı zamanda insanların ve varlıkların güvenliğini sağlama konusunda öncü bir rol almamızı sağladı. Aynı zamanda, sektördeki ulusal ve uluslararası meslek kuruluşlarına, yüksek kalite standartlarına yönelik AB komitelerine ve teknik üniversiteler, yangın önleme kurumları, itfaiye birlikleri ve sistem sertifikalandırma test merkezleriyle işbirliği yapıyoruz. Deneyim ve en son teknoloji etkileşimi müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için faaliyetlerimizin merkezi bir yönüdür.

Müşterilerimiz bizim için mümkün olan en iyi referanslardır.

Schrack Seconet'in merkeziViyana'da bulunmaktadır ve dünyanın her yerindeki müşterileri ürünlerimizin mükemmel kalitesini değerlendirmektedir. Schrack Seconet'in Polonya, İsveç ve Macaristan'da yan kuruluşlarının yanı sıra Romanya, Rusya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye'deki temsilcilikler bulunmaktadır. Orta ve Doğu Avrupa'daki ve Asya'daki birçok ülkede, müşterilerimize yerel ortaklar ağı tarafından yönetilmektedir.